EZGİ AKMENEK
Kıdemli Avukat
info@srp-legal.com
P: +90 212 401 4 401

 

Ezgi Akmenek, SRP-Legal hukuk ofisinde özellikle Sözleşmeler Hukuku, Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, Yabancı Yatırımlar, Birleşme ve Devralmalar, Veri Koruması/Gizliliği, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Teknoloji Hukuku, Kurumsal Yönetim ve İş Hukuku konularında çalışmaktadır.

Akmenek, 13 yıllık mesleki tecrübesiyle, SRP-Legal  öncesi Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarında ve dünyanın en büyük kruvaziyer liman işleten şirketinde, ağırlıklı olarak (i) Türkiye ve Yurtdışında Halka Arz, Tahvil ve Eurobond İhracı, Türkiye ve Yurtdışında yapılan İhaleler, Özelleştirmeler, Birleşmeler ve Devralmalar ile Türkiye ve Yurtdışında Due Diligence süreçlerinin yönetimi; (ii) Kişisel Verilerin Korunması ve Kurumsal Yönetim ve Uyum süreçlerinin takibi ve yönetimi; (iii) Sözleşmeler Hukuku ve Şirketler Hukuku kaynaklı hukuki danışmanlık verilmesi; (iv) Yönetim Kurulu Asistanlığı; (v) Liman Hukuku ve İş Hukuku dava süreçlerinin takibi ve yönetimi hizmetlerini vermiştir. Akmenek, bu konularda üst düzey tecrübeye sahiptir.

Akmenek, Yüksek Lisans tezini Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında Dijital Veriler ve Unutulma Hakkı üzerine yazmaktadır.

İstanbul Barosu üyesidir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Türkçe / İngilizce yeminli tercümandır.

Eğitimi

  • Hukuk Yüksek Lisans Derecesi, İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk, Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında Dijital Veriler ve Unutulma Hakkı 2019-2020;
  • Hukuk Lisans Derecesi, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2005;
  • Koç Lisesi, 2000